Referencia bemutatása
Helyszín: | Tura |
Tervező: | Generáltervező: Építészet: TSPC Kft. és BSE Plan, Felelős tervező: Kádár Mihály, Projektvezető építész: Parai Zoltán, Libárdi Adrienn, Építész munkatársak: Kolozsi Sarolta, Lakomcsik Attila, Romhányi Lilla, Horváth Zsanett, Csapó Máté, Gönye Péter, Pallai Nóra, Kovács Dóra, Vörös Eszter, Belsőépítészet: Roomba design, Vági Oszkár |
Világítástervező: | Solinfo Group Mucza Máté, Varga Dóra |
Project manager: | Koszta Henrietta |
fotók: | Gosztom Gergő |
év: | 2020 |
Az épület történetéről már sok helyen olvashattunk. Az épület építész tervezői a felújítás során számos modern megoldást ötvöztek a múltbéli stílusokkal, egy szinte minden téglájában kihívást rejtő, szerkezetileg is leromlott állapotot kellett luxusszállodává és rendezvényközponttá alakítaniuk.
A BOTANIQ Turai kastély ma már egy 19 szobás luxusszálloda és rendezvényközpont.
A tervezés során igyekeztek megőrizni az épületből a menthető részeket, így renoválták Scholtz Róbert mennyezeti díszítéseit, pótolták és restaurálták a központi lépcsőzet eredeti fokait és bábos korlátját is. Azonban, mivel nem állt eredeti berendezés rendelkezésre, a tervezők az enteriőr kialakításánál a kortárs trendeket és igényeket tartották szem előtt.
A belsőépítészeket a kastély enteriőrjének kialakításánál a Loir menti kastélyok eredeti képi világa inspirálta és igyekeztek tiszteletben tartani az épület épen maradt eleganciáját. A tapéták melyek korabeli falfestmények lenyomatai, vagy az eredeti technikával készült terrazzo burkolat mind a kastély fénykorát idézik, de az új geometrikus mintázat, az újszerű színhasználat és a modern bútorok teljesen új fényben mutatják meg az eredeti terek szépségét. A nagy gonddal restaurált freskók és építészeti elemek, valamint a kortárs kézművesség alkotásai szépen egészítik ki egymást és alkotnak egy új, de teljes és egységes vizuális élményt ezekben az enteriörökben.
A közel 2 éves projekt során cégcsoportunk feladata volt, hogy a koncepció tervből kiviteli tervet valósítson meg, illetve, a stílus megtartásával kiegészíteni azokat a részeket, amik nem lettek befejezve és megtervezni azokat a részeket, amik nem lettek megtervezve.
A Solinfo FF&E management tevékenysége magába foglalta a belsőépítészeti költségek felülvizsgálatát, optimalizálását és teljes körű beszerzését, valamint a tervezési és a kivitelezési fázisokban való közreműködést.
Az egész épület világítástervezése mellett a projekt során több, mint 70 gyártóval dolgoztunk együtt, mobíliákból, textíliákból és egyéb kiegészítőkből körülbelül 500 darab került elhelyezésre, míg világítótestek közül körülbelül 2000 darab került felszerelésre. Nagy gondot fordítottunk a bútorok kiválasztására. Minőségi olasz és skandináv darabok nyújtanak eleganciát a tereknek, mint például a Molteni Gio Ponti fotel és a Gubi – 2,0 étkezőasztal. A különböző tárgyak és bútorok bravúrosan forrnak össze egy igazán szimfonikus és karakteres egésszé.
A kastély műemlék épület, ezért törekedni kellett a történelmi stílus megőrzésére, kiemelt cél volt friss és divatos belső terek létrehozása. A legtöbb belsőépítészeti elem stílusa, formavilága inkább a modernséget tükrözi, míg a szín és anyaghasználat és az elrendezésekben már jobban visszaköszön a történelmi hangulat. Ez a kettősség a világítástervezés során is megjelent a koncepcióban.
Világítástervezőink nagy hangsúlyt fektettek arra, hogy a modern világítótestek megfelelő hangulatot teremtsenek a történelmi épületben. Külön említést érdemel a 7,6 méteren elhelyezkedő, 3×3 méter alapterületű, 44 darab szájjal fújt üvegbúrát tartalmazó egyedi tervezésű csillárkompozíciónk, mely az épületben központi helyet foglal el.
Büszkék vagyunk, hogy ehhez az impozáns projekthez világítástervezéssel, FF&E managementtel, bútorok, kiegészítők, technikai valamint design lámpák biztosításával járulhattunk hozzá.