Szerző: | Solinfo |
Kategória: | Szelekció |
Bejegyzés dátuma: | 2024.10.25 |
SOLINFO FENNTARTHATÓSÁGI HÉT
A Fenntarthatósági Világnap alkalmából, amelyet október 30-án ünneplünk, a környezettudatos design kerül fókuszba. Ezen a héten fedezd fel a fenntartható innovációkat a világítás, bútorok és kiegészítők terén, és ismerd meg, hogyan mutatnak példát a vezető márkák egy zöldebb jövőért.
Fenntartható világítás – Fény egy zöldebb jövő felé
BOMMA ‘Fragments’: Hulladéktól az egyedi ékkövekig
A cseh BOMMA márka bemutatja Fragments világítási kollekcióját, amely Fragmentglassból készült – egy innovatív anyag, amely újrahasznosított üvegszilánkokból született. A fenntarthatóság központi eleme BOMMA munkájának, amely során a maradék üvegeket egyedi, karakteres panelekké alakítják egy olvasztási folyamat révén.
Minden Fragmentglass panel egyedi buborékokat, vasfoltokat és textúrákat tartalmaz, amelyek hagyományosan hibának számítanának, de itt a szépség részeiként jelennek meg. A kollekció fekete, fehér és flamingómint színekben érhető el, és BOMMA merész megközelítését tükrözi a kézművesség és design terén.
A Fragments kollekció két méretben kínál függesztékeket, elegáns, csiszolt arany vagy antracit rögzítéssel. Moduláris kialakítása lehetővé teszi a kreatív, egyedi installációkat, amelyek ötvözik a fenntarthatóságot a személyre szabott eleganciával.
IQ LUX: Úttörő Net-Zero célokkal
Az IQ LUX újradefiniálja a fenntartható világítást a 2023-ban indított net-zero célkitűzésével. A márka a CO2-semleges gyártás és a legmodernebb 3D nyomtatási technológia ötvözésével vezeti az utat a környezetbarát innovációk felé.
Az IQ LUX fenntarthatósági törekvéseinek középpontjában bioalapú és újrahasznosított anyagok állnak, beleértve a PLA-t (biológiailag lebomló, megújuló forrásokból, például kukoricakeményítőből származó anyag) és az újrahasznosított PET-et, amely műanyag palackokból készül. A jövőbeli terveik között szerepel a CO2-negatív filamentek fejlesztése, tovább növelve fenntarthatósági céljaikat.
Az IQ LUX világítási megoldásait – a spotlámpáktól az egyedi lámpatestekig – egy napenergiával működő grazi üzem állítja elő, és céljuk, hogy inspirálják mind a tereket, mind a változást.
BEGA: Tartósság és fenntarthatóság a designban
Több mint 75 éve a BEGA a fenntartható kézművesség híve és különös hangsúlyt fektefektet a tartósságra. Termékeik közel 98%-a újrahasznosított anyagokból, például másodlagos alumíniumból készül. A BEGA időtálló dizájnjai, mint a Lichtbaustein® lámpatestek, évtizedeken át használhatóak, ezzel csökkentve a hulladékot.
A BEGA megújuló energiával működik, és alapanyagainak több mint 90%-át Európából szerzi be. Fenntarthatósági törekvéseik élvonalában olyan innovációk állnak, mint a Dark Sky sorozat, amely minimalizálja a fényszennyezést, valamint folyamatosan kutatnak az újrahasznosítható anyagok fejlesztése terén is.
BuzziSpace: Egy zöldebb munkahely megteremtése
A BuzziSpace 2007 óta úttörője a fenntartható akusztikai megoldásoknak, olyan anyagok felhasználásával, mint a BuzziFelt, amely 100%-ban újrahasznosított PET palackokból készül, és a BuzziFabric, amely 70%-ban újrahasznosított gyapjúból áll. A márka célja, hogy 2025-re karbonsemlegessé váljon, és 2050-re elérje a nettó zéró kibocsátást, ami elkötelezettségüket mutatja a fenntarthatóság iránt.
Lokális beszerzés és FSC/PEFC tanúsítvánnyal rendelkező faanyagokkal biztosítják a környezeti terhelés minimalizálását. Az innovatív termékek, mint például a BuzziMood, egy zuzmóból készült akusztikus panel, tökéletesen ötvözik a fenntarthatóságot a modern munkahelyek funkcionális kialakításával.
Flos: Út a körforgásos gazdaság felé
Faro: Körforgásos gazdaság párusol fenntartható designnal
A Faro legújabb kollekciói – Tierra, Mar és Aire – Héctor Serrano tervezésében a körforgásos gazdaságot hirdetik a világítás terén. A kollekciókat 3D nyomtatással állítják elő, 100%-ban újrahasznosított és újrahasznosítható anyagokból, helyben és igény szerint, így csökkentve a tárolás és szállítás környezeti hatásait.
A Tierra kollekciót a méhkaptárak melegsége és a biodiverzitás fontossága inspirálta. PLA bioplasztikból, újrahasznosított fenyő cellulózzal keverve készül, és a kollekció elegáns függőlámpákból áll, amelyek meleg fényt sugároznak.
A Mar a tengeri sünök formájából merít ihletet, 75%-ban újrahasznosított halászhálókból készül. Ezzel is felhívja a figyelmet a tengeri szennyezés problémáját, miközben lágy, óceán által ihletett formákat hoz létre.
Az Aire 100%-ban újrahasznosított PETG-ből készül, és könnyed buborékokra emlékeztet, amelyek eleganciával töltik meg a tereket. Áttetsző felülete varázslatos módon szórja a fényt, miközben a fenntarthatóságot helyezi a középpontba.
https://faro.es/en/novelties/tierra-suspension-20401/
https://faro.es/en/collection/mar-suspension-20404/
https://faro.es/en/collection/aire-suspension-20406/
Ha érdekelnek ezek a fenntartható világítási lehetőségek, keress minket bizalommal az info@solinfo.hu címen. Szívesen segítünk megtalálni a tökéletes megoldást!